Ważne informacje o szwedzkim mieście

Göteborg to jedno z największych miast Szwecji. Jest także wyjątkowo piękne i chętnie odwiedzane przez turystów. Nic dziwnego, nie brakuje w nim różnego rodzaju  ciekawostek turystycznych.

Wybierając się do Göteborga warto poznać wcześniej historię miasta. Miasto istnieje od XVII wieku i zostało zaprojektowane przez holenderskich architektów. Kiedy się je zwiedza, oglądając jego interesująe zabytki trudno nie zwrócić uwagi na ciekawe wpływy i pomysły architektoniczne. Na pewno warte zobaczenia są także muzea Göteborga. Jako ciekawostkę można przytoczyć, że jedno z nich to muzeum Volvo… Koncern ten ma bowiem swoją siedzibę właśnie w tym mieście.

Pośród innych atrakcji miasta na pewno warto wymienić Ogród Botaniczny, lunapark Liseberg, Universeum oraz bulwar Kungsportsavenyn. Są to wszystko ciekawe miejsca, z których słynie Göteborg. Znany jest także z tego, że rozwinął się w nim specyficzny gatunek muzyki metalowej – Göteborg metal.

Natomiast osoby, które bardziej interesują się sportem niż ciężką muzyką wiedzą na pewno, że Göteborg to najbardziej zaangażowane sportowo miasto Szwecji. Niewiele brakowało i odbyłyby się tu Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1984. Natomiast Göteborg zorganizował lekkoatletyczne mistrzostwa świata w 1995 roku oraz mistrzostwa Europy w 2006 roku. W mieście działa też znany klub hokejowy Frölunda HC oraz wywodzi się z niego najlepsza szwedzka drużyna piłki nożnej – IFK Göteborg.

Naprawdę warto odwiedzić to miasto, ponieważ jest nie tylko piękne ale też bardzo ciekawe. Można spędzać w nim czas na różne sposoby i na pewno każdy znajdzie coś interesującego specjalnie dla siebie.